INDEKS RODÓW

W indeksie rodów zostanie przedstawiona lista rodów grodzieńskich, których historia będzie opisywana sukcesywnie na kolejnych stronach tego portalu.
Nazwisko z podkreśleniem oznaczać będzie, że dany ród został opisany (kliknięcie powoduje wyświetlenie danych). W indeksie osób będą wymieniane osoby występujące w danych rodzie.  

A

Abramowicz, Andrzejewski, Andrzykowicz, Antoniewski, Antulewicz, Antulewski, 
Antusewicz, Antuszewicz, Antuszewski, Asmak


B

Bakojemsk, Bańkowski, Baranowski, Bartoszewicz, Bazylewicz, Bergiel, Białokoz,
Białosiewicz, Białouoz, Bielawski, Bielski, Bieńkowski, Bilmin, Bisping, Bittner,
Bohatyrowicz, 
Bohdziel, Bohuszewicz, Boreysza, Borkowski, Borowski, Bortkiewicz,
Borysiuk, Borzęcki, 
Brakowski, Brodowski, Bubnowicz, Budrewicz, Bułharowski, Burniewicz, Butkiewicz, Bylczyński, Bychowiec


C

Cejner, Chalecki, Chlistowski, Chmara, Chodorowicz, Ciuńczyk, Cydzik, Cypla
Czapkowski, Czarnecki, Czerniewski, Czobotar, Czudowski


L

Lachnicki, Lachowicz, Lebell, Lechnicki, Leskiewicz, Lisowski, Litwin


M

Micuta


T

Tołoczko vel Tołłoczko


w trakcie tworzenia

       
 D      
Daniszewicz Daszkiewicz Dawidowicz Demontt
Docha Dogiel Dombrowski Domiańkowski
Domontt Doroszkiewicz Dowgiałło Dowmontt
Drukalski Dudzinowski Dulski Dworzecki
Dziekoński Dzieszek    
       
E      
Eysymontt      
       
G      
Garbowski Glindzicz Główczyński Goleniowski
Gordziełkowski Gorzkowski Gruszyński Gumowski
       
H      
Hlebowicz Hłodkowski Hołownia Horbacz
Horczak Hordziej Hrynaszkiewicz Hryszkiewicz
Huszcza      
       
I      
Ihnatowicz Iwanowski Izbicki  
       
J      
Jabłoński Jahnieszko Jancewicz Jankowski
Janowicz Januszkiewicz Januszko Jaskołd
Jaszczołd Jedynowicz Jodkowski Józefowicz
Judycki Jurewicz Jurkowski Jurowski
       
       
K      
Kaleczycki Kamanhurski Kamiński  
Kandyba Kaniewski Karolkiewicz Karp
Karpowicz Karski Kazikiewicz Kierdej
Kisiel Kisielewski Kiszka Klawa
Kliks Klimaszewski Kluczewski Klukowski
Kochanowski Kochański Kochtycki Kołontaj
Komarowski Kondracki Konopacki Kopicki
Koreywo Kornic Koroza Korzeniewski
Kostecki Kościukiewicz Kowalewski Kozakiewicz
Kozierowski Kozłowski Kożecki Krassowski
Kraśnicki Kraśniewski Kretowicz Krzeczkowski
Kubiński Kuczyński Kulewicz Kulikowski
Kulwić Kułakowski Kuncewicz Kurbaszewicz
Kuźmicki Kuźnicki Kwiatkowski  
       
       
       
       
Ł      
Łojko Łopatewicz Łozowski Łuniewski
       
M      
Maciejewski Macierewicz Majarowski Makarewicz
Malewski Malicewski Malinowski Maliszewski
Małecki Mańkowski Marcinkiewicz Marciszewski
Markiewicz Markowski Massalski Mazurkiewicz
Miałkowski Michałowski Mickiewicz Mieczeyko
Mieczyński Miszkiewicz Miśkiewicz Mitkiewicz
Moroz Morozowski Mrozowski  
       
N      
Narbutt Nawrotyński Niedźwiecki Nomeyko
Nowicki      
       
O      
Obuchowicz Obuchowski Okuliński Olifierowicz
Olizar Olizarowicz Onichimowski Orechwo
Orłowski Orzechowicz Orzeszko Osmolski
Ostrouch Ostrowski    
       
P      
Pacenko Pacewicz Pancerzyński Pancewicz
Pawłowicz Pawłowski Petelczyc Piekarski
Pietrowski Płaskowski Poczobut Poczobut-Odlanicki
Poderski Podgórski Pogiereyko Połujan
Prejs Pronaszko Puciłowski Pusławski
       
R      
Radziewicz Radziwiłowicz Radziwonowicz Remiszewski
Rodowicki Rogowski Rolewicz Romelnik
Roszczewski Rudkowski Rukiewicz Rupiński
Rusakowski Rutkowski Rybałko Rychlicki
Ryjewski Rzeczycki    
       
S      
Sadowski Sakowicz Saneyko Sankowski
Sarosiek Sawaniewski Sawicki Siemaszko
Sienkiewicz Siezieniewski Siwicki Snarski
Sochacki Sokołowski Soroka Stachnowicz
Staniewski Stasiewicz Steckiewicz Stefanowicz
Stefanowski Strembicki Strupiński Strzałkowski
Surel Surmacz Szaciłowski Szczęsnowicz
Szczuka Szemiot Szitkiewicz Szmurło
Szoka Szostak Szpakowski Szpilewicz
Sztachelski Szwejkowski Szydłowski Szykutowski
Szymanowski Świertoka    
       
T      
Tarwid Tołłoczko Truszkowski Trzeciak
       
U      
Ułanowicz Uroczycki    
       
W      
Waliszewski Waszkiewicz Weronowski Werpachowski
Wesołowicz Wielomowski Wierciński Wierzbicki
Wilczewski Wilczyński Wiński Wiszniewski
Wnuczko-Łobaczewski Woba Wollmer Wołk
Wołk-Łaniewski Wołkowicki Wołoniewicz Wołowicz
Wołyniec Woyczyński Wróblewski Wybranowski
Wykpisz      
       
Z      
Zabielski Zacharewicz Zadzinowski Zaleski
Zamuchowski Zaniewski Zapolski Zaremba
Zawistowski Złotorzycki Zubrzycki  
       
Ż      
Zwirowicz Żukowski Żurniewicz Żywalewicz